Tag Archives: kamil durczok romans

Lustro do wizażu – jak dobrać żarówki?

Lustro, przy którym będziemy wykonywać wizaż, musi posiadać odpowiednie oświetlenie. Co to jednak znaczy: odpowiednie?

Otóż po pierwsze – nie powinno ono dawać światła różniącego się w dużym stopniu od światła dziennego. W końcu zarówno my, jako wizażystki, jak i nasze klientki spędzimy przy nim sporo godzin, podczas gdy światło inne od tego, do którego przyzwyczajone są nasze oczy, będzie bardzo męczące.

Lustro do wizażu powinno mieć też – przynajmniej według dużej liczby specjalistów – oświetlenie LED. Nie generuje ono bowiem tak dużej temperatury, jak żarówki tradycyjne, a dzięki temu wizaż nie będzie nią psuty. Ponadto żarówki LED pobierają o wiele mniej energii, co ma duże znaczenie w przypadku gabinetów kosmetycznych, gdzie te przy lustrach będą świecić co najmniej osiem godzin dziennie.

Na koniec wreszcie – instalacja żarówek. Najważniejsza zasada brzmi następująco: im większa powierzchnia lustra, tym więcej żarówek należy przy nim zamontować. Jeżeli nie stać nas jednak na oświetlenie po wszystkich bokach, zacznijmy od boku górnego.

Cześć! Jestem Agata i bloga prowadzę jako jedną z moich pasji. Modą i dbaniem o urodę interesowałam się zawsze. Bardzo lubię komponować stylizacje i dobierać dodatki. Jeśli podobają Ci się treści jakie zamieszczam na blogu to zapraszam do pozostania na dłużej, komentowania i likowania profilu na fb.